Katsetasin Classroomscreen võimalusi
Mulle meeldib erinevate taustade valimise võimalus, samas tundub, et osad taustad ei ole hea pildi kvaliteediga. Lasteaias või ka koolis töötades tundub väga super vahend, classroomiscreenis olev sound level, eriti lärmaka rühma puhul. Hea soodne (tasuta) võimalus rühma müravabaks muutmiseks,
samuti kasutaksin edaspidises töös nii küsimustiku loomise võimalust kui ka nimede juhuslikku valikut.
Tagamaks, et lapse ohutus on prioriteet
"Töösümbolite" võimalust - "Sosista sõbraga" "oleme vaikselt" "räägi paarilisega" "tööta grupis" kasutaksin pigem klassiruumis kooliõpetajana aga samas näen võimalust ka lasteaialastega töötamisel - kasvõi sümbolite õppimisel.
Valgusfoori nupukese kasutamisega mul esialgu küll ühtegi ideed ei tulnud, aga samas hea teada, et kui on mõnes õppetegevuses vaja kasutada foori, siis saan selle koheselt leida classroomscreenist.
Timetabelit ma pigem kasutan isiklikult nii googles kui paberkandjal, nii et seda tulevikus ma suure tõenäosusega kasutama ei hakka classroomscreenis.
Kella võimalus mulle väga meeldis, ka äratuste lisamine, samas meeldiks mulle veel rohkem, kui kella seiereid saaks muuta, et kasutada antud võimalust ka kella õpetamisel. Ka taimer on hea, et lastele õpetada visuaalselt ajast aru saamist, näiteks.. öeldes, et meil on täpselt 5 minutit mänguaega ja siis läheme riietuma, saab ekraanile panna selle viie minutilise perioodi tahvlile tiksuma. Sama kehtib ka visual timeri kohta
Grupi loomise viis oli mega lahe ja ma tulevikus kindlasti prooviksin seda. Hea visualiseerida ka näiteks koolitunnis tahvlile, et kes kus grupis on ja kui kellelegi klassist ei meeldi, kus grupis ta on, siis pole ka õpilased kellelegi etteheiteid teha, sest grupid on moodustatud juhuslikult classroomscreeni poolt.
Joonistamise võimalus on tore - lubada ka lastel täiendada ekraani ja käsitletavat teemat joonistuste kaudu.
QR koodi loomise võimalust ma pigem lasteaialastega ei kasutaks, sest tavapäraselt neil ei ole omal käepärast nutivahendeid, millega qr koode lugeda. Qr kood avab teksti, mille ise sisestanud oled.
Kleepsudest meeldisid mulle eriti matemaatika valdkonna kleepsud, millega oleks super lihtne tundi visualiseerida.
Õpetaja digipädevuse mudelist lähtuvalt - eesmärk : Digitehnoloogia ja -õppevara kasutamine õpetamise tõhustamiseks. Uute õppemeetodite väljatöötamine ja katsetamine.
Classroomscreen kindlasti täidab seda eesmärki, sest sellisel juhul kasutatakse digitehnoloogiat, et tõhustada õppimist, ning klass / rühm, kellega seda veel kasutatud pole, näeb seda kindlasti kui uut õppimismeetodi.
Comments
Post a Comment